www.york-restart.com
Istniejemy od 1994 roku
facebook

Yorki – przeczytaj przed zakupem szczeniaka

„Psy są aniołami, które zostały zesłane na ziemie, by pokazać nam, że na tym pięknym świecie naprawdę istnieje coś takiego jak dobro. Pośród tych wszystkich wojen i nienawiści, nasi kochani, najlepsi przyjaciele zawsze byli i będą przy nas, by przytulić oraz kochać ilekroć mamy gorszy dzień.

Pies nie ocenia tego, ile mamy pieniędzy albo jakim samochodem jeździmy, bądź też jakie ubrania nosimy. Psy kochają bezwarunkowo. Jedyną smutną rzeczą jest to, że są jedynie niewielką częścią naszego życia, my natomiast jesteśmy całym ich światem. Kiedy wszyscy trafimy do nieba, będziemy od razu wiedzieć, że jesteśmy we właściwym miejscu, ponieważ spotkamy się z naszą rodziną i przyjaciółmi, ale to nasi psi towarzysze powitają nas, jako pierwsi.”

Beth Norman Harris

 

Beth Norman Harris napisała wyjątkową modlitwę w imieniu czworonogów. My znając potrzeby i psychikę Yorków, dodaliśmy kilka punktów – od siebie -

„Psia modlitwa do człowieka”

„Traktuj mnie łaskawie, mój kochany przyjacielu. Nie ma na świecie większej wdzięczności za to, jakie życie mi dałeś niż moje kochające serce.”

 1. Moje życie trwa ok. 17 lat. każde rozstanie z Tobą zadaje mi ból. Zastanów się więc, zanim mnie sobie sprawisz.
 2. Daj mi trochę czasu na zrozumienie, czego ode mnie wymagasz. Mimo że na mnie nakrzyczysz i tak będę lizać Twoją dłoń, ale proszę nie rób tego. Cierpliwością i zrozumieniem nauczysz mnie nowych rzeczy zdecydowanie szybciej.
 3. Obudź we mnie zaufanie - jest mi potrzebne do życia.
 4. Nigdy nie gniewaj się na mnie zbyt długo i nie zamykaj mnie za karę! Ty masz swoja pracę przyjemności i przyjaciół - Ja mam tylko CIEBIE.
 5. Porozmawiaj ze mną, nawet jeśli nie do końca rozumiem Twoje słowa, rozumiem głos który do mnie mówi.

  „Mów do mnie często, bo twój głos jest dla mnie najsłodszą muzyką na świecie. Widzisz na pewno, jak macham ogonem, gdy się do mnie odzywasz.”
 6. Wiedz że nigdy nie zapominam, jak mnie traktowano, ale wciąż wybaczam, wierząc, że zrozumiesz.
 7. Zanim złajesz mnie, że jestem "nieposłuszny" lub "leniwy" podczas wykonywania pracy, pomyśl że może ciąży mi nieodpowiednie pożywienie, że może zbyt długo przebywałem na słońcu lub że moje serce jest zmęczone.

  "Proszę, zabierz mnie do domu, gdy na dworze jest zimno i mokro, ale jeśli Ty musisz być na dworze, wolę być tam z Tobą niż bez Ciebie w puchowej pościeli. Pamiętaj, by w mojej misce zawsze była świeża woda. Nie mogę też cierpieć głodu, ponieważ muszę mieć siły obronić Cię, jeśli zajdzie taka potrzeba".
 8. Otocz mnie opieką, gdy będę stary - Ty również pewnego dnia się zestarzejesz.
 9. "A jeśli kiedyś zachoruję, nie odwracaj się ode mnie. Pomóż mi spokojnie i bez bólu przejść na drugą stronę. Proszę o to, żebym mógł spędzić ostatnie chwile życia w najbezpieczniejszym dla mnie miejscu - w Twoich ramionach".

  Bądź przy mnie w każdej trudnej chwili. Nigdy nie mów: "nie mogę na coś takiego patrzeć" lub "Niech to się stanie podczas mojej nieobecności" KIEDY JESTEŚ PRZY MNIE, WSZYSTKO STAJE SIĘ ŁATWIEJSZE.
 10. Po prostu MNIE KOCHAJ !
szlaczek
legitymacja ZKwP wyróżnienie w 20 rocznicę istnienia hodowli Yorkshire Terrierów Restart dyplom honorowy dla Renaty Szuwart z Leszczyńskiej Wystawy Championów dyplom uznania dla Renaty Szuwart Hodowla Restart dyplom uznania za wyniki hodowlane i wystawowe dyplom uznania za wybitne osiągnięcia wystawowe i hodowlane Yorkshire Terrier

Nasze szczenięta

Newsszczenięta na sprzedaż - wejdź i zobacz

U nas do nabycia piękne rodowodowe szczenięta rasy Yorkshire Terrier, po Championach, Inter- championach, Zwycięzcach Świata i Europy, z najbardziej utytułowanych linii amerykańskich i kanadyjskich!
Szczenię yorkshire terrier
Sprawdź nasze obecnie posiadane oraz planowane mioty.


Kosmetyki dla Yorków

Do pielęgnacji naszych Yorków używamy specjalistycznych kosmetyków BIS&Y sprowadzanych ze Szwajcarii.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla:

Eddie i Klausa
www.ofbeautifullstars.de

Giseli Köchig
www.kendos.de

Rodziny Dawin
www.padawis.de

Dog Fashion - producent ubranek i akcesoriów
dogfashion.pl

Gerhard Becker - biżuteria z yorkami
gbschmuck.de/yorki/

dyplom uznania dla Renaty Szuwart za aktywny udział w wystawach dyplom za wybitne osiągnięcia hodowlane i wystawowe
Yorkshire Terrier z rodowodem
 
Hodowlę prowadzi
Renata Szuwart
- przez 15 lat
Kierownik Sekcji Teriera
ZKWP/FCI
 
Z powodu pandemii Covid-19 nasze yorki ograniczają się do towarzystwa domowników i nie uczestniczą obecnie w wystawach z racji uzasadnionych obaw o ich zdrowie - czytaj więcej