www.york-restart.com
Istniejemy od 1994 roku
facebook
rasa Yorkshire Terrier

YORKSHIRE TERIER
WZORZEC RASY
YORKI WZORZEC RASY


YORKSHIRE TERIER

   Yorkshire Terier jest rasą wywodzącą się z Wielkiej Brytanii, z hrabstwa Yorkshire, oficjalnie uznaną w 1886r. Yorkshire Terier jest małym, luksusowym pieskiem, o wadze 2,2- 3,1 kg i wzroście do 25 cm (22-25cm w kłębie), cieszącym się dużą popularnością na całym świecie.

Do 1895 roku były to psy o kopiowanych uszach a do 2004r. o kopiowanych ogonach, po czym zabiegi te zostały zabronione.


WYGLĄD ZEWNĘTRZNY:

   Yorkshire Terier to piesek o zwartej, harmonijnej budowie, małej wysoko noszonej głowie dosyć płaskiej w części mózgowej i nie szerokich policzkach. Kufa w proporcji do czaszki 3:5 z lekko zaznaczonym stopem, ucho stojące. Kolor nosa czarny, zgryz nożycowy, preferowany komplet siekaczy. Linia pleców prosta. Wzorzec nie wspomina o szyi, wiadomo jednak, że premiowane są psy o dość długich szyjach. Struktura włosa jedwabista i prosta, kolor na głowie czysty w odcieniu dukatowego złota, kolor płaszcza stalowy.


Wzorzec rasy Yorkshire Terrier KESSY Restart
 • Champion Pl.
 • 6x Zwycięzca Młodzieży
 • 7x CWC
 • 4x Zwycięzca Rasy

WIELKOŚĆ:

Około 22- 25 cm w kłębie, waga do 3,1 kg


KOŃCZYNY PRZEDNIE:

Proste, kościec delikatny, nie za krótkie, równoległe w ruchu.


KOŃCZYNY TYLNE:

Równoległe w akcji, obficie pokryte włosem koloru złotego. Łapy zwarte, małe o czarnych paznokciach.


TUŁÓW:

   Korpus zwarty, grzbiet prosty. Krótkonożność oraz długi grzbiet są wadą. Linia pleców prosta w statyce, jak i ruchu. Wzorzec nie wspomina o szyi, jednak wiadomo, że premiowane są psy o eleganckich, dosyć długich szyjach.


OGON:

Lekko łukowaty, noszony nieco wyżej od linii grzbietu.


WŁOS:

   Jedwabisty, prosty, błyszczący, opadający z przedziałkiem wzdłuż całego ciała. Powinien być tak długi, żeby sięgał do ziemi. Nie może być czarny i matowy - wówczas jest to włos wełnisty, posiadają go egzemplarze pozostające całe życie lub bardzo długo czarne - jest to wielka wada yorkie.


UMASZCZENIE:

   Na głowie czyste, w trzech odcieniach czysto złotego koloru: przy skórze głowy najciemniejszy, po czym średni i przy ziemi najjaśniejszy. Na kufie, skroniach i uszach o ton ciemniejszy. Szare lub czarne osmolenia na częściach podpalanych są wadą.

Korpus o barwie stalowej, ciemniejszej przy cebulkach, bez rudych odcieni.

   Przez długi okres czasu młody yorkie jest prawie czarny, ale jeśli włos ma charakter jedwabisty, jest nadzieja, że wybarwi się na piękny stalowy kolor.


Yorkshire Terier w wieku szczenięcym WENUS DE PARIS Restart
 • (zdjęcie w wieku 6 m-cy)
 • Osiągniecie w wieku 24 miesiecy Chempiona Pl.
 • 3x Zwyciężczyni Młodzieży
 • 5x CWC
 • Najlepsza Suka w Rasie

WADY DYSKWALIFIKUJĄCE:

   Do wad dyskwalifikujących zalicza się: przodozgryz lub tyłozgryz. U yorkie często występuje tzw. ciemiączko (nie zarośnięta dokładnie czaszka), które jest dopuszczalne w wieku szczenięcym, natomiast u dorosłego osobnika nie zarośnięte ciemiączko stanowi wadę dyskwalifikującą.


PIELĘGNACJA:

   Yorkshire Terrierywymagają wyjątkowo starannej pielęgnacji. Poza czyszczeniem uszu, co miesięcznym przycinaniem pazurków niezbędne jest codzienne przemywanie przegotowaną wodą lub 2% kwasem bornym oczu, w które może dostać się włos, obcina się również włos z 1/3 górnej części uszek i skraca sierść wokół palców. Kłopotliwy jest okres wymiany ząbków, gdyż często mleczaki trzymają się bardzo mocno i trzeba je usuwać przy pomocy lekarza weterynarii, aby pies nie miał dwóch rzędów krzywych zębów. Jak wszystkie małe pieski są bardzo podatne na paradentozę dlatego należy systematycznie czyścić im ząbki, usuwając żółte naloty. Codzienne czesanie na sucho wyrywa cenny włos, więc powinno odbywać się ono po uprzednim zroszeniu włosa wodą z odrobina olejku lub balsamu.

   Yorkshire powinien być kąpany raz na tydzień a po kąpieli włos należy natłuszczać odpowiednimi środkami.

   Yorkshire Terier mimo niewielkich rozmiarów wyróżnia się dużym temperamentem, jest psem indywidualistą, bardzo kontaktowym o radosnym usposobieniu, co sprawia, że rasa ta zyskuje wciąż nowych wielbicieli.


suczka rasy Yorkshire Terrier PRINCESSE Restart
 • 3x Zwyciężczyni Młodzieży
 • 5x CWC
 • Najlepsza Suka w Rasie
 • Zwycięzca Rasy

belka ozdobna
legitymacja ZKwP wyróżnienie w 20 rocznicę istnienia hodowli Yorkshire Terrierów Restart dyplom honorowy dla Renaty Szuwart z Leszczyńskiej Wystawy Championów dyplom uznania dla Renaty Szuwart Hodowla Restart dyplom uznania za wyniki hodowlane i wystawowe dyplom uznania za wybitne osiągnięcia wystawowe i hodowlane Yorkshire Terrier

Nasze szczenięta

Newsszczenięta na sprzedaż - wejdź i zobacz

U nas do nabycia piękne rodowodowe szczenięta rasy Yorkshire Terrier, po Championach, Inter- championach, Zwycięzcach Świata i Europy, z najbardziej utytułowanych linii amerykańskich i kanadyjskich!
Szczenię yorkshire terrier
Sprawdź nasze obecnie posiadane oraz planowane mioty.


Kosmetyki dla Yorków

Do pielęgnacji naszych Yorków używamy specjalistycznych kosmetyków BIS&Y sprowadzanych ze Szwajcarii.

kosmetyki dla Yorków
Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla:

Eddie i Klausa
www.ofbeautifullstars.de

Giseli Köchig
www.kendos.de

Rodziny Dawin
www.padawis.de

Dog Fashion - producent ubranek i akcesoriów
dogfashion.pl

Gerhard Becker - biżuteria z yorkami
gbschmuck.de/yorki/